Štýl boho v byte. Ako zariadiť interiér v štýle boho?

Ložnice v bohémském stylu

Štýl Boho je už mnoho rokov neustále populárny. Osoby zariaďujúce interiér v tomto štýle najviac oceňujú jeho prirodzenosť, pohodlie a nonšalanciu, ako aj veľkú slobodu vo výbere rôznych strihov, materiálov a vzorov.

Estetika bytu zariadeného v štýle Boho je založená na princípoch vyváženého eklektizmu, kde starý a historický nábytok sa spája s modernými doplnkami, a exoticky zdobené dekorácie s jemnými materiálmi a umeleckými dielami. Čím sa vyznačuje štýl Boho v interiéroch? Jednou z najväčších výhod štýlu Boho v byte je sloboda v kombinácii rôznych vzorov a farieb, o ktorých by sa mohlo zdať, že by nikdy nemali byť kombinované spolu. Charakteristickým prvkom sú tiež dominujúce a intenzívne farby, ktoré niekedy sú extravagántne, ba dokonca výrazné.

Najčastejšie vyberanými farbami v obývačkách Boho sú:

červená v odtieni vína, turkisová modrá, kakaová hnedá, a nasýtená purpurová. V spálni sa veľmi dobre osvedčujú tlmenejšie farby, ktoré sú ideálnym pozadím pre výrazné doplnky alebo dekorácie. Preto je vhodné vsadiť na jemnú patinu, jemnú mätu alebo utlmenú žltú. Skvelými doplnkami sú rôzne vankúše, prikrývky, koberce a koše, ako aj obrazy a izbové rastliny.

Materiály a vzory v štýle Boho.

Boho je známy predovšetkým svojím bohatstvom vzorov a ornamentov. Exotické aplikácie a marocké arabesky veľmi dobre korešpondujú s rustikálnymi ozdobami a ľudovými výšivkami, čím dosahujeme štýlový a súdržný interiér.

Dom v štýle Boho sa krásne prezentuje v doplnkoch z ďalekých výprav a rodinných suvenírov, ktoré ideálne zdôrazňujú charakter interiéru. V takomto byte sa veľmi dobre nájdu aj orientálne obklady, pestré tapety alebo mäsité koberce s zaujímavou geometriou.

Suroviny a materiály, z ktorých boli navrhnuté nábytok, dekorácie a ďalšie doplnky, tiež zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v štýle Boho. Šľachtické druhy dreva, ako je eben, mahagón alebo palisander, ideálne zdôrazňujú exotickosť daného interiéru. Dominujúce a pretláčajúce drevo je vhodné nahradiť ratanovým alebo bambusovým nábytkom.

Pokiaľ ide o dekorácie, veľmi dobrým nápadom sú keramické predmety, ručne vyrobené sošky, vázy a kvetináče. Na steny v kuchyni v štýle Boho môžete položiť tapety s fantazijným vzorom.

Dekorácie na steny v štýle boho

Hoja ozdôb a drobností, ktoré zdôrazňujú voľný charakter interiéru Boho. Štýl Boho predstavuje predovšetkým výrazné farby a charakteristické vzory, ale tiež hojnosť rôznych drobností a ozdôb, ktoré zdôrazňujú voľný a umelecký charakter daného miestnosti. K tomuto štýlu je vhodné vyberať viacfarebné textílie, vzorované vankúše na pohovky a gauče, ako aj extravagantné prikrývky, chodníky a koberce.

Na terasu a balkón zariadený v štýle Boho je vhodné postaviť produkty vyrobené z prírodných materiálov a vegetáciu. Veľmi dobre sa osvedčujú veľké a masívne kvetináče, v ktorých sú zasadené rastliny, ako sú: fikusy, palmy alebo bonsai stromčeky.

Boho je často nazývaný štýlom voľných duší. Najčastejšie interiér v tomto štýle navrhujú umelci, intelektuáli a individualisti, ktorí sa tak môžu prejaviť svojou osobnosťou.

Bohémsky štýl umožňuje vytvoriť jedinečnú atmosféru v interiéri, bez toho, aby sa muselo míňať veľa peňazí na zariadenie celého bytu. Je to ideálne riešenie pre všetkých ľudí, ktorí navrhujú dom, a ktorí hľadajú originálne kombinácie.

Mohlo by vás zaujímať…