Samolepky na stenu v detskej izbe. Metamorfóza detskej izby

Fototapeta do detskej izby

Detská izba je pre naše deti oázou. Vďaka farebným doplnkom a krásne upraveným stenám by sa deti mali vo svojich izbách cítiť slobodne. Koniec koncov, to je ich miesto na zemi, kde môžu naplno prejaviť svoje emócie a byť sami sebou. Jedným z doplnkov, ktorý bude na tomto mieste ideálny, sú dekorácie ako nálepky do detskej izby, ktoré môžeme nalepiť ako rozlišovacie prvky pre miesto, v ktorom sú umiestnené. Aké nálepky by ste si teda mali kúpiť, aby ste vedeli, že ste si práve kúpili produkt správnej kvality?

Akú nálepku kúpiť, aby spĺňala naše štandardy?

Výrobca by predovšetkým nemal šetriť lepidlom a pigmentom na fóliu, ktorá je hlavným nositeľom vzoru. Vďaka týmto dvom prvkom je výrobok pevný a len tak sa neodtrhne ani neodlepí od steny. Fólia, z ktorej je samolepka do detskej izby vyrobená, by mala byť mimoriadne odolná voči ťahaniu pri odlepovaní z ochrannej fólie alebo voči obliatiu akoukoľvek látkou, ku ktorej sa naše dieťa nedopatrením dostane.

Navyše, detské nálepky na stenu, tej najvyššej kvality, by navyše mali mať certifikáty, ktoré umožňujú uvedenie produktu na trh v Európskej únii. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že výrobca „vypustil” na trh tovar, ktorý spĺňa normy zodpovedajúce požiadavkám daného certifikátu. Nálepky by mali predovšetkým spĺňať všetky požiadavky dieťaťa aj po estetickej stránke. Obľúbený rozprávkový motív, obrázok alebo výhľad odkazujúci na prírodu poslúži aj ako nástenná dekorácia v izbách väčších detí, ktoré už „vyrástli” zo zvykov ranného detstva.

Aké vzory sú v tejto sezóne najmódnejšie?

Jemné vzory kraľujú v módnom návrhárstve už niekoľko rokov. Platí to pre nálepky do chlapčenskej aj dievčenskej izby. Môžeme si všimnúť, že sú tu stále módne vzory v škandinávskom či boho štýle, v ktorých hlavným motívom sú prírodné farby a vzory odkazujúce na prírodu. Okrem toho sú mimoriadne žiaduce aj nálepky s kvetmi alebo také, ktoré sa budú skvele vynímať v loftovom či modernom štýle. Aj keď to možno vyzerá inak, detské nálepky na stenu nemusia predstavovať nevýraznú pestrosť, ktorá naruší súlad celého bývania. Môže byť ideálnym doplnkom celku ako ozdoba ladiaca s hlavným motívom izby.

Nálepky ako nástenné dekorácie môžu mať veľký formát, no môžu obsahovať aj menšie prvky, ktoré sú súčasťou celého motívu, ktorý jednoducho musí byť umiestnený na stene. Nálepky na stenu pre mládež sú tiež skvelým spôsobom, ako potešiť tínedžera, ktorý vyjadruje svoj štýl práve nálepkami. S ozdobným prvkom na stenu, ktorý je súčasťou jeho obľúbenej vášne, filmu alebo športu, sa staršie dieťa bude cítiť bezpečne, pohodlne a ako doma. Zariadenie detskej izby je náročná úloha. Pretože tento boj má dva fronty: rodičia, ktorí chcú v byte zachovať čistotu a poriadok a deti, ktoré chcú zaviesť svoj vlastný štýl interiérového dizajnu. Preto sa pri nakupovaní oplatí urobiť kompromis a kúpiť produkt, ktorý bude spĺňať očakávania oboch strán.

Mohlo by vás zaujímať…