Podložka na stoličku – najlepšia ochrana koberca

Koberec na podlahe v obývačke

Pri kúpe kancelárskej stoličky väčšina spotrebiteľov neberie do úvahy dôsledky jej pravidelného používania. Nohy tradičných stoličiek a kolieska otočných stoličiek medzitým postupne, ale vytrvalo ničia svoje podložie – bez ohľadu na to, či sú položené na podlahe alebo na koberci. Keďže tomuto typu poškodenia je jednoduchšie predchádzať ako ho následne opravovať, oplatí sa zaobstarať si spolu so stoličkou aj vhodne zvolenú podložku. Čo by ste mali vedieť pred objednaním ideálneho modelu?

Účinná ochrana podlahy a kobercov – podložka pod stoličky

Opotrebovaná podlaha a opotrebovaný koberec sú prirodzeným výsledkom aktívneho používania kancelárskej stoličky. Pri práci, štúdiu alebo dokonca pri hraní na počítači sa používateľ často vzďaľuje od pracovnej dosky a približuje sa k nej, čo vedie k stieraniu vrchnej vrstvy akéhokoľvek typu povrchu – či už ide o laminát, lakované drevené dosky alebo dokonca vinylovú podlahu. Lakovanie podlahy alebo jej pokrytie kobercom problém nevyrieši, pretože aj tieto povrchy sa časom znehodnotia. Riešením je podložka pod otočnú stoličku alebo tradičnú stoličku z materiálu odolného proti opotrebovaniu, ktorá účinne ochráni podlahu pod nábytkom.

Ako si vybrať podložku pod stoličku?

Podložky pod stoličky sa vyrábajú z rôznych materiálov, v rôznych formátoch a s rôznym dizajnom. Najdôležitejšou vlastnosťou tohto typu výrobku je jeho veľkosť – optimálne zvolená pre používanú plochu. Pri jej výbere by ste mali v prvom rade zohľadniť vzdialenosť medzi nohami alebo kolieskami stoličky, ktorú máte alebo ktorú si objednávate. K takto vypočítanej veľkosti je potrebné pripočítať aj plochu, na ktorej bude stolička pracovať (ideálne s dodatočnou rezervou), a kus podložky, ktorý bude umiestnený pod stolom, aby sa podložka stoličky neposúvala.

Podložky pod stoličky, ktoré dopĺňajú výzdobu

V súčasnosti sú podložky pod stoličky k dispozícii nielen v základných farebných variantoch (transparentný, čierny alebo biely), ale aj v rôznych verziách s farebnými potlačami, vzormi alebo imitáciami rôznych textúr. Ak má výrobok splynúť s podkladom, môžete ho prispôsobiť podlahe tak, že siahnete po modeli so vzorom dreva, dlaždíc alebo betónu. Toto riešenie sa hodí do elegantnej kancelárie alebo pracovne. Podložka pod stoličku môže byť výraznejšia, pestrofarebná, so zaujímavými dekoratívnymi prvkami. Dodá izbe vášho dieťaťa charakter. V závislosti od potrieb používateľa môže byť podložka pod stoličku buď decentným doplnkom interiéru, alebo naopak nápadná a dodať interiéru úplne nový štýl.

Mohlo by vás zaujímať…