Obývacia izba v štýle glamour – inšpirácie a aranžmá

klasický glamour salón

Obývacia izba v štýle glamour – inšpirácie a aranžmá

Glamour štýl má už roky svojich priaznivcov. Táto skupina sa však neustále zväčšuje. To nás vôbec neprekvapuje. Reprezentatívna obývačka v elegantnom prevedeníje niečo, čo stojí za to predviesť svojim hosťom. Náš článok vám to pomôže zariadiť.

Aký luster si vybrať do glamour obývačky? Je koberec nevyhnutným prvkom? Aké doplnky zvoliť? Ako docieliť, aby priestor nebol príliš chladný a ohromujúci? Všetko sa dozviete v nasledujúcich odstavoch.

Je glamour salón riešením pre každého?

Ak ste veľkým fanúšikom boho štýlu, hygge, útulných interiérov a veľkého množstva rastlín – interiéry v štýle glamour určite nie sú pre vás. Ak však máte radi decentné a elegantné aranžmány, neutrálne farby a čiernu aj lesklé prvky – rozhodne stavte na glamour izbu! Obývacia izba zariadená v tomto štýle je mimoriadne reprezentatívne miesto, ktoré určite ohromí vašich hostí. Ako ju zariadiť?

Aké farby do glamour salónu?

V prvom rade sa musíte postarať o správnu farbu stien. Nemali by byť krikľavé a treba si dávať pozor aj na teplé farby. Chladné modré odtiene budú oveľa lepšie. Najobľubenejšiou možnosťou sú však biele a sivé steny. Tie v béžovej farbe budú tiež vyzerať zaujímavo.

Najdôležitejšie prvky glamour salónu

Čo nesmie chýbať v glamour salóne? Pozrite sa na náš zoznam položiek, ktoré musíte mať.

Luster do glamour obývačky – nevyhnutný prvok

Ak si plánujete zariadiť glamour obývačku, musíte sa postarať o ten správny veľký luster. Mal by pôsobiť elegantne a majestátne. Tento trblietavý akcent je absolútnou nevyhnutnosťou v očarujúcej obývačke. Čo ešte nesmie chýbať?

Aký koberec do glamour obývačky si vybrať?

Ak chcete trochu zahriať chladnú výzdobu vašej glamour obývačky – určite si vyberte koberec! Ide o aranžérsky prvok, ktorý sa k tomuto štýlu dokonale hodí. Musí to však byť primerané. Nevoľte vzory ani huňatý koberec. Oveľa lepšie poslúži skôr malý, jednofarebný koberec, najlepšie v tlmených farbách. Rovnako zaujímavo však bude vyzerať aj koberec, ktorý je jedným z mála farebných akcentov, napríklad tmavozelený alebo bordový.

Aké obrazy do glamour obývačky?

Príliš veľké množstvo dekorácií a doplnkov v obývačke nebude elegantné. Stojí však za to postarať sa o dekoráciu stien. Ideálne budú jednoduché grafiky alebo obrázky v čiernobielych farbách. Mali by byť nutne umiestnené v zlatých alebo strieborných rámoch! Ak si radšej dávate obrázky na stenu (najlepšie tiež čiernobiele), potom je to prijateľná možnosť.

Trblietavé a exkluzívne doplnky

Zlaté fotorámiky alebo strieborné svietniky budú perfektným doplnkom aranžmánu. Aj krištáľové vázy vám umožnia vytvoriť vkusnú atmosféru v štýle glamour. Rovnako zaujímavo budú vyzerať lesklé kvetináče.

Už viete, ktoré farby sa budú najlepšie hodiť do elegantného interiéru, ako aj aký luster a koberec do glamour obývačky zvoliť. Takže ste pripravení začať veľkú výzvu na usporiadanie. Veľa štastia!

Mohlo by vás zaujímať…