Nábytok do dievčenskej izby – aký vybrať?

Dievčenská izba

Zariadenie vlastného priestoru pre dieťa je veľmi dôležité. Izbička menšieho dievčatka a tínedžerky je odlišná, no vždy by mala byť funkčne usporiadaná a prispôsobená aktuálnym potrebám dieťaťa. Nábytok do dievčenskej izby by mal byť priestranný a mal by uschovať všetky poklady majiteľky. V dnešnej dobe máme na trhu naozaj veľký výber nábytku do izby pre dievčatá, a preto bez problémov nájdeme zostavu, ktorá sa rozmerovo vmestí do interiéru, ako aj takú, ktorá bude dieťaťu slúžiť čo najdlhšie.

Individuálne preferencie a zmeny prichádzajúce s vekom, teda ťažké umenie robenia kompromisov

Nie každé dievča sa bude cítiť dobre v ružovej izbe. Preto by ste mali pri plánovaní renovácie brať do úvahy individuálne preferencie dieťaťa a jeho predstavu, má to byť predsa jeho vlastný priestor a predovšetkým právo ono sa v ňom má cítiť dobre. Samozrejme, všetko s mierou. Keď dieťa vyžaduje zmenu interiéru, kde má byť hlavným motívom napr. postavička z rozprávky, neoplatí sa podľahnúť jeho požiadavkám. Fascinácie detí sa, žiaľ, veľmi rýchlo menia, a preto sa vyhýbame umiestneniu motívov obľúbených rozprávok či programov na pevné prvky – zvoľme skôr neutrálne tapety a nábytok. Základ vybavenia interiéru, teda tie najdrahšie prvky, môžu dieťaťu úspešne slúžiť dlhé roky, ak budú správne vybrané. Nábytok do izby tínedžerky môže byť presne taký istý, aký kupujeme malému dievčatku.

Všestrannosť je základom pre usporiadanie dievčenskej izby

Nábytok do dievčenskej izby – hladký a jednotný, napríklad biely alebo sivý, bude vždy módny a nájde uplatnenie aj v izbe tínedžerky a niekoľko ročného drobca. Je prekvapujúce, ako pomocou správnych doplnkov môžeme úplne zmeniť vzhľad interiéru. Nábytok do izby tínedžerky, ktorú obohatíme ďalšímy prvkami v súlade s jej záujmami, ako napríklad nálepkami na nábytok či steny, vankúšmi s obľúbeným motívom, či prehozmi, ktoré umožnia doladiť interiér malej princeznej, či tiež tínedžerky, pričom zmena výzdoby použitím vhodných doplnkov je rýchla a relatívne lacná.

Izba tínedžerky

Nábytok do izby dospievajúceho dievčaťa by sa mal v prvom rade prispôsobiť miestnosti. Do menších izieb sa veľmi dobre hodí nábytok s rohovou šatníkovou skriňou, ktorá je jedným z najpriestrannejších prvkov vybavenia, určite sa do nej zmestí aj väčšie množstvo oblečenia tínedžerky. Ak nám to povoľuje priestor, oplatí sa vybrať nábytok s posteľou, pretože je oveľa pohodlnejšia ako akákoľvek rozkladacia pohovka. V izbe dospievajúceho dievčaťa musí byť miesto na štúdium. Preto je základom nábytok s písacím stolom. V menších miestnostiach, kde je dôležitý každý centimeter, môžete zvážiť nákup zostavy nábytku, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je písací stôl. Ak je však dievčenská izba veľká, najvhodnejšie bude, ak pracovný stôl bude samostatným prvkom. Je tiež veľmi dôležité, aby bol písací stôl prispôsobený výške dieťaťa.

Pri zariaďovaní dievčenskej izby sa oplatí myslieť na budúcnosť. Najlepšie je zvoliť univerzálnu zostavu nábytku, v tomto prípade sa vždy zameriavame na kvalitu, pretože v tejto oblasti sa šetrenie nevypláca.

Mohlo by vás zaujímať…