Interiér obývačky v štýle scandi boho – najnovší trend v dizajne interiérov

Wnętrze scandi boho

Plánovanie obývačky je vždy nesmierne vzrušujúcim dobrodružstvom. Obzvlášť, keď chceme ísť cestou netradičných riešení. Presne takým štýlom bude scandi boho. Aktuálne ide o najpopulárnejší a najčastejšie vyberaný štýl v moderných interiéroch, ale nielen tam. Priestory zariadené týmto spôsobom sú mimoriadne priestranné, funkčné a veľmi komfortné. Ako ho realizovať vo svojom domove?

Čím sa vyznačuje štýl scandi boho?

Scandi boho je vhodná kombinácia jednoduchého a funkčného škandinávskeho štýlu s romantickým a voľným boho štýlom. Je to naozaj skvelá zmes, plná jemnosti a prirodzených akcentov, ktorá pozitívne inšpiruje svojím vzhľadom a originálnym charakterom. Ideálne pre milovníkov svetlých a teplých aranžmá. Takto pripravené miestnosti potešia svojou priestrannosťou a atmosférou.

Ako zariadiť obývačku v štýle scandi boho?

Obývačka v štýle scandi boho je poklonou funkčným a jemným riešeniam. V týchto aranžmá dominerujú prírodné materiály, ako sú hrubé drevo, bavlna, ratan, ľan a iné. Vďaka nim je farebnosť interiéru pomerne chladná a svetlá, so zreteľným dôrazom na sivé, béžové a klasické odtiene biely. Týmto spôsobom získajú interiéry priestor a charakter. Odtiene zemité sa dokonale hodí do množstva doplnkov z prírodných materiálov. Štýl scandi boho je mimoriadne ľahký, jemný, ale zároveň jednoduchý a funkčný. Plný inšpirujúcich riešení, ktoré určite budú po chuti všetkým domácnostiam. Obývačka je miestom, kde sa najprv musia umiestniť správne nábytky a vybavenie. Základom je pohodlná a pevná pohovka alebo rohová sedačka, ktorá poskytne potrebný priestor pre odpočinok. Na tom závisí najmä jej veľkosť, usporiadanie, množstvo vankúšov, opierky na ruky, čalúnenie a ďalšie.

V tomto prípade sa najčastejšie vyberajú nábytky umiestnené na nízkych nohách, čo umožňuje zachovať správne proporcie v miestnosti a celkovej aranžmácii, nezávisle od rozmerov pohovky alebo rohovej sedačky. Stojí za to venovať pozornosť farebnému ladeniu, najlepšie by malo byť svetlé a tiché. To sú najčastejšie vyberané farby v štýle scandi boho, v ktorom dominujú biela, béžová a sivá. Silnejšie doplnky by sa mali použiť len v podobe drobných akcentov, tak, aby nepotláčali interiér. Tajomstvom úspešnej aranžmácie v tejto stylistike je správna kombinácia farieb a použitie vhodných doplnkov.

Ako zariadiť obývačku scandi boho?

Po výbere pohovky alebo rohovej sedačky zostáva prispôsobenie vhodného konferenčného stolíka, komody, políc a iných nevyhnutných nábytkov. Najlepšie by mali byť vyrobené z prírodného dreva, ale nie je to nevyhnutná podmienka. Budú tu vítané aj materiály ako prútie, ratan a iné. Vynikajúcim doplnkom tejto aranžmácie bude určite kreslo v tvare kokonu, ktoré výborne zdôrazní charakter boho štýlu. Elementy ako koberce, záclony, deky a vankúše budú tiež vhodným riešeniem. Avšak, na ich výber a konečný efekt aranžmácie má vplyv najmä individuálne očakávanie tvorcu.

Mohlo by vás zaujímať…