Fototapety s betónovým motívom do módnych loftových interiérov

Loftové interiéry

V interiérovom dizajne je v poslednej dobe čoraz populárnejší, mimoriadne módny loftový štýl. Tento štýl vzbudzuje údiv a púta pozornosť svojou nadčasovou triedou a originalitou. Loftové interiéry sa vyznačujú otvoreným, dobre osvetleným priestorom s osobnými a postindustriálnymi prvkami. Dôležitými prvkami v interiéroch zariadených v tomto štýle sú minimalizmus a neutrálne farby. Pri zariaďovaní priestoru v tomto duchu sa zameriavame predovšetkým na materiály ako betón, kov, drevo či sklo, ktoré dokonale umocnia surový charakter interiéru a dodajú mu extravagantný vzhľad. Je možné použiť fototapety v podkrovných interiéroch? Rozhodne áno, samozrejme iba v prípade, ak si vyberieme vzor, ​​ktorý bude ladiť s charakterom tohto minimalistického interiéru.

Fototapeta imitujúca architektonický betón

V loftových interiéroch hrajú prvé husle materiály ako betón či prírodné drevo, ktoré dodávajú celku surový, jedinečný nádych. Betón na stenách vyzerá naozaj úchvatne, no jeho položenie si vyžaduje veľa času a precíznosti. Preto sa oplatí siahnuť po fototapetách, ktoré imitujú architektonický betón. Táto možnosť je určite rýchlejšia a lacnejšia, pričom v interiéroch vyzerá rovnako pôsobivo ako skutočný betón.

Efektívne pozadie pre mnohé podkrovné usporiadania

Betón je materiál, ktorý zaujme svojou tlmenou farbou a zaujímavou textúrou. To je dôvod, prečo sa čoraz odvážnejšie používa v minimalistických, moderných interiéroch. V závislosti od kameniva, debnenia a spôsobu zahusťovania môže betón získať rôzny vzhľad. V súčasnosti trh ponúka veľmi širokú škálu zaujímavých fototapiet s betónovou štruktúrou, takže si môžete ľahko vybrať vzor, ​​ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim preferenciám a dizajnu interiéru. Ak hľadáte fototapetu s „betónovým” motívom, určite by ste sa mali rozhliadnuť medzi dostupnými vzormi. Existujú tapety, ktoré vyzerajú ako hladký betón, ale aj tapety s textúrou imitujúcou doskové debnenie alebo stavebné profi debnenie. Oplatí sa vybrať kvalitnú fototapetu, ktorá bude slúžiť a zdobiť váš interiér dlhé roky.

Fototapeta 3D imitujúca betón – surová krása na dosah ruky

Fototapeta so štruktúrou betónu bude ideálna do modernej obývačky. Pamätajte, že ak sa rozhodnete pre takéto originálne interiérové dokončenie, zvyšok príslušenstva a nábytku by mal hrať s farbou a surovosťou betónu. 3D tapetu s motívom betónu je dobré nalepiť len na jednu stenu. Vďaka tomu tento pozoruhodný vzor nezahltí priestor, ale len zdôrazní jeho výnimočný charakter. Pri výbere nábytku a ďalších prvkov výzdoby by sme mali venovať pozornosť ich forme a farebnosti. Do loftových interiérov sa skvele hodí minimalistický, moderný nábytok s jednoduchým tvarom. Pokiaľ ide o farby, ktoré sa dobre kombinujú s betónom, môžeme použiť šedú, bielu, čiernu a tmavomodrú. Betónová fototapeta môže byť tiež krásnym pozadím pre pohovku vo výraznej, intenzívnej farbe.

Mohlo by vás zaujímať…