Ako premeniť svoju terasu na najlepšie miesto na svete?

Krásna terasa

Krásna terasa je sen. Najmä počas jarných a letných večerov. Miesto ideálne na oddych po náročnom pracovnom dni alebo na stretnutie s priateľmi. Avšak len správne zariadenie priestoru urobí z času stráveného na terase naozaj výnimočný zážitok. Ako pripraviť toto miesto, aby bolo čo najpríjemnejšie pre oko aj telo? Tu je niekoľko tipov!

Metamorfóza terasy – kde začať?

V prvom rade od výberu štýlu, v ktorom chcete toto miesto zariadiť. Toto rozhodnutie vám umožní zamerať sa na správne prvky. V súčasnosti sú v móde najmä boho, rustikálne a vintage priestory. Pozrite si v katalógoch alebo na internete, ako tieto terasy vyzerajú, a vyberte si svoj obľúbený štýl. Potom si premyslite, na čo chcete priestor využívať. Plánujete si tu len oddýchnuť alebo stráviť čas s malou skupinou priateľov? Taburetky a sklenený konferenčný stolík sú skvelé prvky zariadenia. Atmosféru dotvorí aj závesné kreslo na ráme, ktoré sa v poslednom čase skloňuje medzi milovníkmi terás.

Čo ak sa toto miesto občas zmení na jednu veľkú párty? Taburetky a závesné kreslo môžu zostať. Okrem toho budete potrebovať pohovku a väčší stôl, na ktorý sa zmestia všetky dobroty. Teraz je čas na dekoračné prvky. Môžu to byť stojace lampy poskytujúce jasné svetlo, lampáše, pohodlné vankúše a teplé prikrývky.

Moderná terasa znamená moderné dekoračné prvky

Čím sa dá vaša terasa odlíšiť od ostatných? Vyberte si moderné doplnky. Môžu to byť originálne lapače snov, ktoré sa skvele hodia do priestorov zariadených v štýle boho. Dobrý nápad je tiež investovať do terasových kobercov, čo sú koberce bez vlasu. Namiesto toho boli vyrobené z PVC, tiež známeho ako polyvinylchlorid. Vďaka tomu sú veľmi šetrné k nohám a neabsorbujú vodu. Táto posledná vlastnosť je obzvlášť dôležitá pre koberce položené na terase. Na čo sa ešte oplatí staviť? Napríklad malé prenosné biokrby, ktoré možno umiestniť doprostred stola. Počas chladnejšieho večera budú nielen zdrojom svetla, ale dodajú aj nádych tepla.

Otvorená alebo uzavretá terasa?

Väčšina terás pri slovenských domoch je otvorená. Ak však snívate o intímnom a originálnom priestore, uvažujte o investícii do závesov. Takýto materiál môže plniť tri funkcie:

dekoratívnu (napr. jemné závesy na terasu v štýle boho);

ochrana pred dažďom a nepriaznivým počasím;

ochrana pred zvedavými pohľadmi susedov.

Závesy sa dajú cez deň zaviazať, aby ste si mohli vychutnávať okolie pri posedení na terase. Večer ich však voľne spustíte, aby ste vytvorili priestor s originálnou atmosférou. To pravé na krátku relaxáciu alebo stretnutie s rodinou.

Mohlo by vás zaujímať…