Ako obnoviť dvere? Nálepky na dvere a iné metódy

Nálepky na dvere


Ak sa nám výmena dverí nepozdáva, môžeme ich jednoducho zrenovovať. Z akýchkoľvek dverí môžeme vytvoriť dvere s pekným a individuálnym charakterom. Na obnovu dverného krídla obyčajne nepotrebujeme vynaložiť veľké finančné náklady ani veľa práce. Potrebujete len správny nápad a dôkladnú realizáciu, ale predovšetkým musíte zistiť, či plánované zmeny budú ladiť s celkovým dizajnom interiéru.

Nálepky na dvere sú metódou, pomocou ktorej môžeme lacno a rýchlo osviežiť naše dvere. Nálepka na dvere s efektným motívom z fotogalérie pomôže vytvoriť jedinečné usporiadanie a pozoruhodnú atmosféru. Okrem toho vám nepriehľadná nálepka na vnútorných dverách umožní zachovať súkromie vo vybranej miestnosti.

Dýhy

Ďalším spôsobom, ako obnoviť svoj vchod, je dýha na dverách. Vďaka nej môžeme ľahko úplne zmeniť ich vzhľad. To všetko bez toho, aby ste museli zoškrabať starú vrstvu farby. Dýha na interiérové dvere sa veľmi ľahko aplikuje. Stačí povrch dôkladne odmastiť a pomaly naniesť vybraný kus.

Zasklenie

Tretím spôsobom obnovy dverí je inštalácia zasklenia. V obchodoch je k dispozícii mnoho alternatív, počnúc dostupnosťou rôznych farebných variantov až po rozmanitosť ich textúr. To nám umožní kombinovať kontrastné, výrazné farby s transparentnými, ako sú napríklad vitráže. Ak ste unavení zo skla, zvážte inštaláciu obojstranných zrkadiel, a to aj v prípade, že vaše dvere majú malé sklá.

Natieranie

Ak chcete renovovať krídlo dverí, môžete ho aj jednoducho natrieť. Nie je to nákladná metóda, ale napriek tomu si niekedy vyžaduje náročnú prípravu. Ak už boli dvere natreté a časom sa na nich vytvorili dutiny, bude ich potrebné vyplniť špeciálnym plnivom. Povrch je potom potrebné vyhladiť. Pred nanesením samotnej farby je potrebné dvere dôkladne odmastiť.

Tapeta

Posledným riešením v našom zozname sú tapety na dvere. Je to veľmi dobrá voľba, ak chcete v miestnosti zachovať jednotný efekt. Stačí použiť rovnaké tapety ako na stenách a výsledok je zaručený. Výber tapiet v obchodoch je naozaj veľký, takže nebudeme mať problém nájsť ten správny vzor a farebnú schému. Módna je aj fototapeta na dvere.

Dvere pokryté tapetou

Vďaka súčasnej technológii si môžeme objednať akúkoľvek potlač na našej tapete. Naďalej je dôležité používať vysokokvalitné tapety na krídlo dverí, ktoré sú umývateľné, odolné proti roztrhnutiu a trvanlivé. V prípade výrazných a vzorovaných tapiet stojí za to venovať osobitnú pozornosť tomu, aby nielen vzor, ale aj farba tapety odkazovala na dekor v našom byte alebo dome. Zoznam obchodov, v ktorých si môžete kúpiť nálepky na dvere a dýhy na dvere, nájdete tu.

Mohlo by vás zaujímať…